אל עלאל על היא חברת הדגל של התעופה בישראל והיא חברת התעופה הגדולה ובינלאומית של מדינת ישראל.אל על פועלת ממקום מושב החברה נמל התעופה ע"ש דוד בן גוריון.

בתור חברת תעופה ישראלית,אל על נתונה לניסיונות חטיפה ופיגועים אוויריים אינסופית.

בשל כך נהלי הבטיחות של החברה הם מהמחמירים בעולם ולאחר הפיגועים בבנייני התאומים בארה"ב ב2001,מיושמים נהלי החברה בתחום הביטחוני בעוד חברות תעופה רבות בעולם.למעשה רק פעם אחת הצליחו ארגוני הטרור לחטוף מטוס נוסעים של אל על אי שם בסוף שנות ה60, אך אירוע חטיפה זה הסתיים לאחר שהות ממשוכת בארץ אויב בשלום עבור כל הנוסעים.אל על מצוידת בצי מטוסים רחב וחדיש של חברת בואינג על דגמיה השונים.

יעדי טיסות אל על

טיסותיה מגיעות למדינות בכל 5 היבשות הגדולות בעולם:אסיה,אירופה,אמריקה הצפונית והדרומית ואפריקה.קו הטיסות ליבשת דרום אמריקה של אל על הוא עדיין קו חדש יחסית שהחל לפעול לפני כשנה ,אז הושק לראשונה הקו לברזיל בטיסה ישירה מישראל,ומאז ישנן טיסות ישירות מנתב"ג לברזיל ובחזרה.כאמור שוק הטיסות במרחב הבינלאומי הוא עיקר פועלה של חברת אל על,אך בנוסף היא מפעילה קו טיסות גם ארצי מנתב"ג לנמל התעופה בעובדה סמוך לאילת.למעשה פריסת נמלי התעופה הרחבה ביותר אליהם מגיעות טיסות אל על הם ביבשת אירופה.

בשאר היבשות נוחתות הטיסות מישראל במספר מוגבל של ארצות בהתאם לשיקולי ביטחון,בטיחות נמלי התעופה,רווחיות,ואטרקטיביות היעדים. הגעה ליתר היעדים באותם יבשות מתבצעת באמצעות שותפויות ותיאום זמני הטיסות עם חברות בינלאומיות הפועלות באותן יבשות.אל על למעשה משווקת קווי המשך מיעדיה בעולם ליתר היעדים באמצעות החברות הפועלות בשיתוף איתה.

הקמה וייסוד חברת אל על

אל על הוקמה כחברה ממשלתית בסמוך לקום המדינה.כחברת תעופה ממשלתית ולאומית שימשו מטוסי החברה חלק בלתי נפרד מההיסטוריה של העם בישראל בשנותיו הראשונות ולאחר מכן.

לפני כשבע שנים כחלק ממדיניות ההפרטה של חברות ממשלתיות,נכנסה גם אל על להליך הפרטת מניותיה מהמדינה.בשנת 2005 הפכה חברת כנפיים לבעלת חלק המניות הגדול מבין בעלי האחזקה בחברת אל על ובעוד מספר צעדים שנקטה חברת כנפיים הפכה לבעלת השליטה הרשמית של חברת אל על והפיכתה לחברה פרטית.